ابزارهای دستی را از ابزارتیک تهیه کنید

ابزارهای دستی را از ابزارتیک تهیه کنید : استفاده از ابزارها بخش مهم و روزمره زندگی ما هستند. ابزارهای دستی، ابزاری هستند که با دست و با وارد کردن نیرو توسط انسانها قرار می گیرد که عبارت اند از: انبرها، ست چکش، پیچ گوشتی، متر، ست آچار، کاتر. در این مطلب، به توضیح انواع ابزارهای دستی  و کاربرد آنها می پردازیم:

انبرها:

متنوع ترین نوع از انواع ابزار آلات دستی مختلف متعلف به انبرها می باشد که ابزارهای دستی را از ابزارتیک تهیه کنید انبرها، ابزار دستی قدرتمندی هستند که برای گرفتن یا کشیدن چیزی استفاده می شوند . معمولا ابزارهای کوچکی مانند سیم یا میخ های عایق بندی شده به کمک انبردست از کابل، دیوار یا چوب بیرون کشیده می شود، آنها همچنین برای وسایل محکمی مثل قلاب یا دستگیره هم قابل استفاده هستند.

انواع مختلف انبرها عبارت اند از:

 • انبر دست
 • دم باریک
 • انبر کلاغی
 • گاز انبر
 • انبر قفلی
 • سیم چیم
 • سیم لخت کن
 • انبر خار جمع کن
 • انبر قفلی

ست چکش:

چکش در هنگام ضربه زدن به چیزی با نیروی زیاد، یکی از انواع مهم است.با چکش هر چیزی را به راحتی می توانیم بشکنیم. استفاده از چکش برای کوبیدن میخ، آهنگری فلزات، ضربه زدن به انواع قلم و همچنین شکستن اجسام مختلف است. اصلی ترین نوع چکش ها در سه دسته چکش پنجه ای، پتک پلاستیکی و چکش های خرد کن است. چکش های پنجه ای برای بیرون کشیدن میخ، پتک های پلاستیکی برای ضربه زدن به اشیاء، بدون آسیب به مواد و چکش های خرد کن برای از بین بردن باقی مانده جوشکاری از فلزی بسیار مناسب است.

پیچ گوشتی:

پیچ گوشتی یکی از ابزارهای دستی است که برای اهداف مختلفی مانند باز و بسته کردن پیچ های لوازم خانگی، محکم کردن پیچ های دوچرخه یا بررسی و تعمیر اتصالات برقی استفاده می شود.

متر:

این وسیله اصلی ترین اجزای ابزارهای دستی می باشد و کاربردهای مهمی دارد. از متر برای اندازه گیری طول، عرض، ارتفاع و عمق هر جسم بزرگ و کوچکی استفاده می کنیم. به کمک آن می توانید ساخت یا تعمیر یک کار تمیز و دقیق را رقم بزنید. این وسیله، نوار اندازه گیری مناسب برای جابجایی آسان در جیب شما است و طول آن کمتر از 25 فوت نیست.

ست آچار:

آچار برای استفاده پیچ و مهره بسیار مفید است. به طور کلی دو نوع آچار در بازار موجود است:

1- آچار قابل تنظیم 2- آچار غیر قابل تنظیم

آچارهای غیر قابل تنظیم، وقتی شما بر روی یک پروژه بزرگ کار می کنید، می تواند یک انتخاب خوب باشد. بدون اینکه هربار دردسر تنظیم آنها را داشته باشید اما در پروژه های کوچک و خانگی، بهترین گزینه، آچارهای قابل تنظیم هستند.

کاتر:

در خرید ابزار ضروری برای جعبه ابزار خود، کاتر را فراموش نکنید. کاتر می تواند برای بریدن موکت و حتی پنل های پیش ساخته استفاده شود. البته که بد نیست در کنار کاتر یک قیچی مناسب هم در جعبه داشته باشید.

استفاده از همه این ابزارهای دستی، بایستی با دقت و احتیاط باشد تا به سلامتی شما آسیب نزند و جراحات جدی ایجاد نکند.

منبع 

دیدگاه ها (1)
در موضوع “ابزارهای دستی را از ابزارتیک تهیه کنید”
 1. Wekiwi گفت:

  Great content! Keep up the good work!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *